ÜRETİM

Petek Plastik olarak üretim felsefemizin temelinde önce insan ve korunabilir bir doğa anlayışı hakimdir. Bu kurum içgüdüsüyle üretim faaliyetinde bulunan firmamız, minimum kaynak tüketimi ve maksimum verim anlayışı çerçevesinde gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacındadır.


Doğayı korumanın insanı korumakla başlayacağının bilinciyle üretim sürecini planlayan firmamız hijyen noktasında artı bir çaba göstermektedir. Bu nedenle başta en değerli katma değerimiz çalışanlarımız olmak üzere ambalajlarımızın ulaştığı herkese hijyen sunma gayreti içerisindeyiz. Bu amaçla hammadde temininden, üretime, depolamaya ve buradan ürünlerin teslim sürecine kadar olan süreci bir hijyen zinciri olarak görüyoruz. Bu zincirin kırılmaması için önlemler alıyor ve insana temas ettiğimiz her noktada bir hijyen deneyimi sunmayı hedefliyoruz.


Ambalajın ürüne ve markaya eklediği katma değerin bilinciyle kurguladığımız tasarım ve üretim sürecimizi “müşteriye özel” anlayışla yönetiyoruz. Bu nedenle her ürün ve pazara standart ürün sunmak yerine ürüne ve pazar yapısının beklentisine özel ambalaj tasarımı ve üretimi stratejisini benimsiyoruz.


Geleneksel değerlerimizle teknolojiyi birleştiren üretim yaklaşımımız üretim alanımızı sürekli güncel tutma isteği içerisindeyiz. Bu nedenle üretim parkurumuzu ve otomasyon sistemimizi son teknolojiye adapte ederek müşteri beklentilerimizi eksiksiz karşılıyoruz. Bu nedenle özellikle plastik teknolojisinde dünyanın sayılı markaları arasında yer edinen Alman Bekum, Demag, ASB ve Italyan Techne makineleri ile üretimimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca müşterilerimize en yüksek verimi sunabilmek adına, üretim alanımıza yönelik ülkemizde de üretimi henüz sınırlı olan "coex" ve "pet makinaları" yatırımını gerçekleştirdik. Plastik şişirme sektöründe üst düzey kalite standardına karşılık gelen “coex” özellikle oksijen geçirgenliğinin en düşük seviyede olmasından dolayı zirai ilaç sektörünün birincil tercihi arasında yer almaktadır. Üç tabakadan oluşan Coex, en alt tabakasında yer alan poliamid sayesinde sıvının sağlıklı korunmasını sağlarken ürünün raf ömrünü de uzatmaktadır. Bugün son teknolojik üretim alanına sahip Petek Plastik tesislerimizde 50 cc'den 30 lt'ye kadar "coex" şişe kullanmaya devam ediyoruz.


Petek Plastik olarak hız, inovasyon ve yerinde çözüm üretim felsefemizin temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle ürettiğimiz ambalajların kapaklarını daha hızlı tedarik edebilmek adına kendi plastik enjeksiyon tesisimizi kullanmaktayız ve yerinde çözümün avantajını sürdürmekteyiz.


240 çalışanı ve 30’un üzerinde sahip olduğu makine parkuru ile işletmemiz hijyenik ve nitelikli ambalaj üretiminin öncülü olarak faaliyetine devam etmektedir.

 

AMBALAJ SANATI

KonfigürasyonPetek Plastik 250'ye yaklaşan çalışanı, 40'a yakın makina parkuru ve plastik teknolojisinde dünyada zirveye ulaşmış Bekum, Demag, ASB ve Techne makinalarıyla hijyenik bir ortamda üretimine hızla devam etmektedir.
KaliteAR-GE ve dizayn-tasarım ofisleri ile müşteri beklentilerini sürekli analiz eden ve tüm beklentilere cevap verebilen bir gelişim öyküsü…
İnovasyonProjeksiyonunu sürekli gelişim, değişmez kalite yaklaşımı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti perspektifinden hareketle ortaya koyan bir gelecek vizyonu…
HijyenGıda ambalajları konusunda tüm üretim proseslerinde son derece gelişmiş ve uluslararası akreditasyona sahip bir süreci başarıyla uygulamaktayız.
REFERANSLARIMIZ